Vitajte na ValvolineOleje.sk !

VALVOLINE MAX LIFE 5W-40
Motorové oleje pro osobné automobily / Max life

VALVOLINE MAX LIFE 5W-40 4L

prihláste sa

Dostupnosť: Skladom

 • Viskozita: SAE 5W-40
 • Špecifikácie:
  ACEA A3/B4
  API SM/CF
  DC 229.3
  LPG
  RENAULT RN 0700
  RENAULT RN 0710
  VW 502 00
  VW 505 00
Balenia :
1L 4L 208L
 •  
Prihláste sa

Informácie

Popis:Valvoline MaxLife Synthetic 5W40 je najnovší syntetický motorový olej najvyššej kvality, vyvinutý zo syntetických základových olejov top kvality a najvýkonnejšieho balíka aditív. MaxLife Synthetic 5W40 je doporučený pre benzínové a dieselové motory všetkých osobných, ľahkých nákladných automobilov, autobusov s nižším výkonom, obytných prívesov. MaxLife Synthetic 5W40 zabezpečuje maximálnu ochranu pri studených štartoch, bol vyvinutý na používanie v moderných vozidlách, ktoré sú už dlhšie v prevádzke a majú najazdený väčší počet kilometrov. 

Vlastnosti a výhody

Maximálne predĺženie životnosti motora Jedinečná receptúra s exkluzívnymi prísadami, ktoré obmedzujú všetky hlavné príčiny poruchy motora: úniky, usadeniny, kaly a trenie. Motorové oleje MaxLife sú vyrobené tak, aby predĺžili životnosť motora. 

Široká použiteľnosť

Vysoko kvalitné zloženie je vhodné pre širokú škálu vozidiel s najazdeným vyšším počtom kilometrov.

Štartovateľnosť za studena

Okamžitá tekutosť oleja pri nízkych teplotách zaisťuje ľahký štart za studena a optimálne mazanie počas niekoľkých sekúnd po štarte. 

Ochrana proti opotrebeniu

Silný olejový film zabezpečuje ochranu proti opotrebeniu pri všetkých prevádzkových podmienkach.

Aplikácia

Pre benzínové, dieselové a LPG motory osobných automobilov, dodávok, ľahkých nákladných vozidiel, minibusov pre prepravu osôb, karavanov. Vhodný pre dieselové motory s priamym vstrekovaním (Volkswagen DID test). Špeciálne vyvinuté pre použitie v moderných motoroch s najazdeným vyšším počtom kilometrov.

Znížená spotreba oleja

Špeciálne tesniace zložky pomáhajú udržať tesnenie v dobrej kondícii. To následne pomáha znížiť - alebo dokonca zastaviť - vysokú spotrebu oleje v motoroch s vyšším počtom najazdených kilometrov.

Kontrola usadenín

Ďalšie dodatočné čistiace prísady znižujú tvorbu škodlivých úsad, ktoré sú bežne prítomné v motoroch s vyšším počtom najazdených kilometrov. 

Čistota motora

V dôsledku použitia čistiacich prísad sú udržované motory s vysokým prebehom kilometrov v čistote a v dobrom stavu. Olej prekračuje limity ACEA A3/B3 pre čistotu piestu v motorovom teste Volkswagen TDI.

Predĺžená výmena oleja

Zloženie oleja umožňuje predĺženie výmeny


Vlastnosť Hodnota
Viskozita pri 40°C v cSt (ASTM D445) 83
Viskozita pri 100°C v cSt (ASTM D445) 13,6
Viskozitný Index 167
Bod vzplanutia, ºC (ASTM D92) 224
Bod tuhnutia, ºC, ASTM D 97 -42
Hustota @15º C kg/l, ASTM D 4052 0,857
TBN, mg KOH / g, ASTM D 2896 10,8